Tarptautinė energetikos konferencija „Iššūkis lietuvos energetikai: švaistyti galimybes ar pasinaudoti Europos Sąjungos patirtimi“, Vilnius.

Rugsėjo 30 d. PET Lietuvos komitetas pirmą kartą Lietuvoje surengė tokio masto energetikos konferenciją, kurioje dalyvavo  Europos Sąjungos ir Lietuvos energetikos vadovaujantieji pareigūnai, žinomiausi energetikos ekspertai, Lietuvos politikos, energetikos ir vartotojų atstovai - 600 dalyvių. 

Forumas buvo plačiausiai nušviestas šalies informacijos kanalais - spaudoje, televizijoje, radijuje ir internetinėje erdvėje. Renginys tiesiogiai transliuotas internetu. Atkreiptas visuomenės ir politikų dėmesys į aktualias, Ignalinos AE visiško sustabdymo išvakarėse, temas - apie galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos patirtimi panaudojant atsinaujinančiuosius energijos išteklius šilumos ir elektros gamybai, efektyvumo didinimą visose energetikos srityse, realias galimybes didinti energijos gamybą iš atsinaujinančiųjų išteklių.

Energetikos ekspertai pasiūlė būdus kaip pereiti prie tvarios energetikos ir ekonomikos: Šilumos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių iki 2020 metų padidinti iki 85 procentų, o elektros - iki 15 procentų bei sumažinti energijos kainas vartotojams, kartu padidinus energetinį saugumą.

Organizatorius: Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komitetas.


Konferencijos programa